Tetra Pond AlgoRem zwalcza glony planktonowe 3l

Dostępność:
Dostępny
Producent:
Ocena:
4.7142857142857 Ilość opinii: 7

Cena:
227,55 PLN

365 dni na zwrot towaru
Rabaty dla stałych Klientów
Tylko oryginalne produkty
Opis produktu

Tetra Pond AlgoRem to środek w postaci zawiesiny zapewnia szybkie i pewne oczyszczenie wody z glonów planktonowych ( zielonej wody ) i zmętnień.

Składniki AlgoRemu wiążą unoszące się glony i inne drobiny w biologicznie redukowalne płatki, które zbijają się ze sobą i wypływają chwilowo na powierzchnię wody w postaci spienionej zawiesiny.
W tym momencie należy je wyłowić przy pomocy siatki o bardzo drobnych oczkach.
Tym samym z wody usuwane są nadmiary substancji odżywczych co zapobiega dalszemu rozwojowi glonów.

Wymaganą dawkę preparatu należy wymieszać w konewce z wodą i równomiernie polać powierzchnię stawu Potem wymieszać wodę stawową silnym strumieniem wody z węża lub np. kijem. Jeśli jest to konieczne, AlgoRem-u można użyć ponownie po trzech dniach, ale wtedy stosujemy tylko połowę dawki.
Należy pamiętać, aby przed użyciem twardość węglanowa KH wody w stawie była wyższa od 20 n. Do tego celu można użyć prostych i szybkich testów kropelkowych: Test kH

Dawkowanie:

  • 50ml/1000L wody.

Poleca się stosowanie środka w godz. rannych (lepsze działanie ze względu na spadek pH/KH w nocy).

Dostępny również w opakowaniach o innych gramaturach do mniejszych zbiorników.

Opakowanie 3l wystarcza na 60 000l wody.

WAŻNE: W trakcie stosowania preparatu należy zadbać o bardzo dobre napowietrzanie wody, szczególnie jeśli w zbiorniku pływają ryby o wysokich wymaganiach tlenowych np. jesiotry.

Skąd się biorą glony planktonowe? W dobrze filtrowanych i zadbanych oczkach wodnych najczęstszą przyczyną nagłego zazielenienia się wody jest duże nasłonecznienie, występujące najczęściej późną wiosną i latem. Nadmierna ilość swiatła może zaburzyć równowagę między roślinami i glonami i te pierwsze zaczynają przegrywać "konkurencję pokarmową" z jednokomórkowcami typu chryzofity czy eugleny.

Równowagę biologiczną może również zakłócić nadmierny poziom azotanów, które stanowią składnik pokarmowy dla glonów i roślin. Zbyt wysokie NO3 zaburza cykl azotowy, szczególnie jeśli mamy w oczku zbyt mało roślin.

Finalnie należy również brać pod uwagę jakość wody, której używamy do napełniania oczka i późniejszego uzupełniania. Woda wodociągowa często sama w sobie nie jest krystalicznie czysta, zawiera zbyt wysokie stężenie NO3 oraz metali ciężkich np. żelaza.

 

Szczegółowe opinie o produkcie
Zobacz wszystkie opinie o Tetra Pond AlgoRem zwalcza glony planktonowe 3l
(średnia ocena: 4,71/5, liczba opinii: 7)
5 (5/5)
Bardzo dobry produkt w walce z glonami , kiedy w stawie nie ma jeszcze równowagi biologicznej z uwagi na małą ilość roślin i całodziennym nasłonecznieniu .
3 (3/5)
Preparat otrzymałem bardzo szybko.Dziękuję za dostawę . Po zastosowaniu preparatu zgodnie z instrukcją część glonów wypłynęła do odłowienia ,lecz nie dałem rady ich całkowicie się pozbyć. Dalej walczę o klarowną wodę
5 (5/5)
Profesjonalizm w każdym momencie, polecam. Towar, który zakupiłem jest zgodny z opisem i oczekiwaniami.
5 (5/5)
Środek bardzo dobry , woda staje się czysta że widac rybki , tylko trzeba wyławiać te gromadzące sie glony . Sklep bardzo polecam , szybka i sprawna obsługa.
5 (5/5)
Rewelacyjny środek, od kilku lat używam na letnie zakwity wody w stawie i zawsze działa. Trochę się trzeba nagimnastykować, żeby przy dużej powierzchni zebrać siatką obumarłe glony (taka jakby galareta sie robi), ale warto. Sklep też na piatkę z plusem, zwykle wysyłają mi towar jeszcze w dniu zamówienia.
5 (5/5)
Polecam produkt, bardzo skuteczny.Transakcja przebiegła pomyślnie.
5 (5/5)
Produkt bardzo skuteczny w zwalczaniu glonów.Używam go od lat.Trudno sobie wyobrażić prowadzenie oczka bez Tetra Pond AlgoRem.
Dlaczego warto wybrać sklep zoologiczny Glonojad.pl?
365 dni na zwrot towaru

Nie boimy się zwrotów, masz nie 14 dni (zgodnie z ustawą), ale aż 365 dni na darmowy zwrot nieużywanych produktów.

Rabaty dla stałych Klientów

Kupuj u nas regularnie, a możesz otrzymać aż 10% rabatu na swoje zakupy. Wykorzystaj aktualne promocje i wyprzedaże. Najlepsza cena, to się opłaca!

Tylko oryginalne produkty

W ofercie sklepu zoologicznego znajdziesz tylko oryginalne i objęte gwarancją produkty wysokiej jakości. Nie sprzedajemy tanich podróbek niewiadomego pochodzenia.

Najnowsze promocje, najlepsze wyprzedaże Dopisz się i bądź na bieżąco!