Sera NO2 - Test na azotyny 15ml

Dostępność:
Dostępny
Producent:
Ocena:

Stara cena:
36,29 PLN
24,60 PLN

365 dni na zwrot towaru
Rabaty dla stałych Klientów
Tylko oryginalne produkty
Opis produktu

Sera NO2 - Test na azotyny służy do określania zawartości azotynów w wodzie w akwariach słodkowodnych i morskich. W akwarium z produktów wydalanych przez ryby powstaje amoniak i grupy amonowe, które łącząc się tworzą azotyny, a następnie azotany. W przypadku niedoboru tlenu lub w akwariach świeżo założonych, przemiany azotowe mogą zatrzymać się na etapie azotynów. Azotyny są niebezpiecznymi toksynami reagującymi z hemoglobiną zawartą w czerwonych krwinkach. Czerwone ciałka krwi (erytrocyty) są odpowiedzialne za dostarczanie tlenu do wszystkich tkanek w organizmie. Azotyny blokując hemoglobinę w erytrocytach zaburzają transport tlenu. Ryby dosłownie duszą się na skutek zatrucia azotynami. Przy pomocy odczynnika Sera NO2-Test 15ml można zapobiec nieszczęściu i w porę wykryć nadmierne stężenie azotynów.

Instrukacja stosowania:

  • przed i po każdej analizie należy naczynie pomiarowe umyć i wypłukać w bieżącej wodzie,
  • naczynie pomiarowe napełniamy badaną wodą do poziomu 5ml,
  • dodajemy po 5 kropli odczynnika 1 i 2, mieszamy, odczekujemy 3 do 5 min. i uzyskaną barwę porównujemy ze skalą uzyskując wynik.

Zbyt wysoka zawartość azotynów (powyżej 0,5mgl) może być obniżona poprzez niezwłoczną wymianę połowy wody w akwarium i dodanie do niej podwójnej dawki preparatu Sera Nitrivec. Przed dodaniem preparatu woda powinna być przygotowana poprzez zastosowanie preparatu Sera Aqutan. W przypadku mniejszej zawartości azotynów (około 0,3mgl) dodajemy codziennie przez 4 dni podwójną dawkę preparatu Sera Nitrivec.

Opakowanie: 15ml.

Szczegółowe opinie o produkcie
Zobacz wszystkie opinie o Sera NO2 - Test na azotyny 15ml
(średnia ocena: 5/5, liczba opinii: 3)
5 (5/5)
Sklep rzetelny, z czystym sumieniem mogę polecić. Było drobne nieporozumienie, ale sklep dotrzymał słowa. Jestem usatysfakcjonowany.
5 (5/5)
Polecam sklep, przystępne ceny i szybki czas realizacji.
5 (5/5)
Test bardzo mi pomógł w osiągnięciu właściwego poziomu NO2 w akwarium. Jest wiarygodny i dość dokładny. Sklep przyjmny, dostawa szybka.
Dlaczego warto wybrać sklep zoologiczny Glonojad.pl?
365 dni na zwrot towaru

Nie boimy się zwrotów, masz nie 14 dni (zgodnie z ustawą), ale aż 365 dni na darmowy zwrot nieużywanych produktów.

Rabaty dla stałych Klientów

Kupuj u nas regularnie, a możesz otrzymać aż 10% rabatu na swoje zakupy. Wykorzystaj aktualne promocje i wyprzedaże. Najlepsza cena, to się opłaca!

Tylko oryginalne produkty

W ofercie sklepu zoologicznego znajdziesz tylko oryginalne i objęte gwarancją produkty wysokiej jakości. Nie sprzedajemy tanich podróbek niewiadomego pochodzenia.

Najnowsze promocje, najlepsze wyprzedaże Dopisz się i bądź na bieżąco!