Oświetlenie akwarium

Oświetlenie akwarium to jeden z najważniejszych wyborów jakich musi dokonać akwarysta. Różny zakres widma, odpowiedni dobór mocy, odblaski które pomogą doświetlić głębsze strefy akwarium - to wszystko znajdziesz w naszym Sklepie zoologicznym Glonojad.

Oświetlenie w akwarium jest ważne nie tylko ze względu na walory estetyczne Twojego zbiornika. Jest niezbędne, by zapewnić prawidłowy wzrost Twoich ryb oraz roślin.

By w Twoim akwarium proces fotosyntezy zachodził bez zakłóceń, musi być ono odpowiednio oświetlone. Ważny jest zarówno rodzaj światła jak i ilość czasu, na jaki zostaje ono włączone. Przyjmuje się, że akwarium powinno być oświetlone przez 8-12 godzin dziennie bez żadnych przerw. Pamiętaj o wybraniu świetlówki do akwarium o dostosowanej do jego ekosystemu mocy oraz o należytym zakresie widma. Doświetlaj ciemniejsze zakamarki. Oświetlenie LED zużywa bardzo mało energii oraz charakteryzuje się podwyższoną emisją światła i wyjątkowo długą żywotnością. Dobrze przemyślane oświetlenie akwarium doskonale odwzorowuje i podkreśla naturalne kolory roślin oraz ryb. Odblaski do świetlówek mogą dodatkowo zwiększyć natężenie światła oraz zabezpieczą nasze oczy przed rażącym światłem, gdy podniesiemy pokrywę akwarium. Polecamy również wydajne zasilacze i belki.

 

Pokaż więcej »
Oświetlenie akwarium
Polecane produkty

Kategoria Oświetlenie akwarium zawiera 144 produktów, których cena zaczyna się od 23,99 zł. Sklep zoologiczny poleca w szczególności produkt: Arcadia Fresh Water - 45cm/15W.

Dlaczego warto wybrać sklep zoologiczny Glonojad.pl?
365 dni na zwrot towaru

Nie boimy się zwrotów, masz nie 14 dni (zgodnie z ustawą), ale aż 365 dni na darmowy zwrot nieużywanych produktów.

Rabaty dla stałych Klientów

Kupuj u nas regularnie, a możesz otrzymać aż 10% rabatu na swoje zakupy. Wykorzystaj aktualne promocje i wyprzedaże. Najlepsza cena, to się opłaca!

Tylko oryginalne produkty

W ofercie sklepu zoologicznego znajdziesz tylko oryginalne i objęte gwarancją produkty wysokiej jakości. Nie sprzedajemy tanich podróbek niewiadomego pochodzenia.

Najnowsze promocje, najlepsze wyprzedaże Dopisz się i bądź na bieżąco!