Kolby dla gryzoni

Największy wybór smakołyków dla chomika, świnki morskiej czy szynszyli. Kolby dla gryzoni takich producentów jak Vitakraft, Versele-Laga, Nestor czy Vitapol.

Przygotowując się do prawidłowego żywienia naszych domowych gryzoni, musimy zdać sobie sprawę ze specyfiki ich układu pokarmowego. Przewód pokarmowy królika czy świnki morskiej przystosowany jest do trawienia pokarmu zawierającego duże ilości włókna. Czym jest to tajemnicze włókno? Przede wszystkim jest to tzw. włókno nieprzyswajalne, dzięki któremu nasze zwierzaki mogą ścierać sobie nieustannie rosnące zęby (królik to wprawdzie nie gryzoń, gdyż należy do rodziny zającowatych, ale siekacze również rosną mu przez całe życie). Dodatkowo, wielogodzinne obgryzanie naturalnego włókna sprawia, że nasz pupil się nie nudzi i nie przejawia destrukcyjnych zachowań, takich jak np. wygryzanie sobie futerka czy obgryzanie klatki. Włókno doskonale wpływa również na perystaltykę jelit. Włókno przyswajalne natomiast jest dla naszego gryzonia źródłem energii i ulega procesowi fermentacji w jego przewodzie pokarmowym.

W praktyce podstawą żywienia koszatniczki, szynszyli, świnki morskiej, myszy czy myszoskoczka jest siano, suszone zioła, liście, pędy roślin, warzywa oraz oczywiście gotowa karma dostępna w sklepach zoologicznych. Kolby dla gryzoni są natomiast świetnym dodatkiem, dzięki któremu nasze zwierzątko będzie mogło ścierać sobie rosnące zęby oraz dostarczać organizmowi dodatkowe składniki odżywcze. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór kolb dla chomika oraz innych gryzoni. Polecamy mieszankę owoców leśnych, orzechów z płatkami róży, kolby serowe, świętojańskie, z lucerną, warzywne, zbożowe oraz wiele innych.

Kolby dla gryzoni posiadają wygodną zawieszkę, dzięki której można je dowolnie przyczepić do klatki zwierzęcia. Nasi podopieczni spędzą długie godziny na smakowitym chrupaniu tych opiekanych w piecu zdrowych przekąsek. Po wygryzieniu wszystkich ziarenek oraz dodatków zostanie patyczek, który posłuży jako dodatkowy gryzak.


Pokaż więcej »
Kolby dla gryzoni
Polecane produkty

Kategoria Kolby dla gryzoni zawiera 57 produktów, których cena zaczyna się od 3,13 zł. Sklep zoologiczny poleca w szczególności produkt: Nestor Kolba dla gryzoni i królików z sezamem 2 sztuki.

Dlaczego warto wybrać sklep zoologiczny Glonojad.pl?
365 dni na zwrot towaru

Nie boimy się zwrotów, masz nie 14 dni (zgodnie z ustawą), ale aż 365 dni na darmowy zwrot nieużywanych produktów.

Rabaty dla stałych Klientów

Kupuj u nas regularnie, a możesz otrzymać aż 10% rabatu na swoje zakupy. Wykorzystaj aktualne promocje i wyprzedaże. Najlepsza cena, to się opłaca!

Tylko oryginalne produkty

W ofercie sklepu zoologicznego znajdziesz tylko oryginalne i objęte gwarancją produkty wysokiej jakości. Nie sprzedajemy tanich podróbek niewiadomego pochodzenia.

Najnowsze promocje, najlepsze wyprzedaże Dopisz się i bądź na bieżąco!