Jbl Solar Tropic T8 - 15W / 45cm

Dostępność:
Dostępny
Producent:

Cena:
48,60 PLN

365 dni na zwrot towaru
Rabaty dla stałych Klientów
Tylko oryginalne produkty
Opis produktu

Jbl Solar Tropic to świetlówka imitująca pełne spektrum światła
słonecznego do roślin akwariowych

Rośliny wodne w naturze znajdują się wyłącznie w wodzie o pełnym spektrum słonecznym, zazwyczaj na głębokości do 3m, gdzie spektrum światła jest prawie pełne. Dlatego rośliny i zwierzęta wodne w akwarium powinny mieć podstawowe oświetlenie zbliżone do światła słonecznego, najbardziej jak to możliwe.

Lampy Jbl Solar Tropic posiada pełne spektrum słoneczne, i pomimo wartości spektrum w niektórych punktach szczytowych zbliżonej do zera spektrum jest pełne od koloru niebieskiego bo czerwonego.

Badania naukowe instytutów, jak Instytut Nauk o Morzu w Kilonii (GEOMAR) prowadzący badania nad globalnym ociepleniem w oceanach , współpracuje z JBL w zakresie eksperymentów nad pełnym spektrum w świetlówkach. Jest to imponujący dowód doskonałej jakości świetlówek JBL SOLAR.


Czas świecenia - Należy przyjąć, że optymalny czas świecenia świetlówek dla ryb i roślin to 12 godzin. Wymagania poszczególnych gatunków roślin w odniesieniu do natężenia światła powinny być przestrzegane. Ważne, aby wiedzieć, że brak natężenia światła(czyli jego "ilość") nie może zostać zniwelowana przez dłuższy czas oświetlenia. .

Jak dobierać świetlówki:

Akwarium dekoracyjne (ogólne) - Solar tropic i Solar natur jako świetlówki podstawowe. Dodatkowo Solar Color dla podkreślenia barw czerwonych.

Akwarium roślinne - Podstawowe świetlówki stymulujące fotosyntezę u roślin to Solar tropic i Solar natur. Solar tropic świeci na żółto, Solar natur na biało. Najlepiej łączyć je razem. Solar Color jest przeznaczona do intensyfikacji fotosyntezy, ale nie może być używana wyłącznie, bo świeci na czerwono i daje bardzo mroczny efekt. Używa się jej jako świetlówki dodatkowej.

Akwarium skalne (Tanganika - Malawi) - W przypadku braku roślin świetlówki można dobrać dowolnie. Solar natur jako jasna świetlówka podstawowa, Solar color dla wybarwienia ryb czerwonych, żółtych, Marine blue dla wybarwienia ryb niebieskich ( barwa niebieska)

Podstawowe cechy Jbl Solar Tropic

  • Barwa i widmo idealne dla roślin wodnych.
  •  Pełne widmo słoneczne stymuluje rozwój roślin, dzięki czemu gorzej rozwijają się glony 
  • Doskonałe, naturalne kolory dzięki wskaźnikowi oddawania 1A kolor (bardzo dobry).
  •  Temperatura barwowa 4000K
  •  "Dla oka" świeci na żółto
  • Żywotność 10.000 godzin, jednak polecamy wymieniać świetlówke max. co rok czasu.
  • Długość 45cm
  • Moc 15W
  • Jest to świetlówka typu T8

 

Szczegółowe opinie o produkcie

Brak opinii, możesz być pierwszą osobą, która oceni produkt!

Rejestracja Logowanie
Dlaczego warto wybrać sklep zoologiczny Glonojad.pl?
365 dni na zwrot towaru

Nie boimy się zwrotów, masz nie 14 dni (zgodnie z ustawą), ale aż 365 dni na darmowy zwrot nieużywanych produktów.

Rabaty dla stałych Klientów

Kupuj u nas regularnie, a możesz otrzymać aż 10% rabatu na swoje zakupy. Wykorzystaj aktualne promocje i wyprzedaże. Najlepsza cena, to się opłaca!

Tylko oryginalne produkty

W ofercie sklepu zoologicznego znajdziesz tylko oryginalne i objęte gwarancją produkty wysokiej jakości. Nie sprzedajemy tanich podróbek niewiadomego pochodzenia.

Najnowsze promocje, najlepsze wyprzedaże Dopisz się i bądź na bieżąco!
Poznaj wszystkie nasze sklepy
Tuszmarkt
Świeżo Palona
Glonojad sklep zoologiczny