Dr Seidel HMB Dog Vital 300g

Dostępność:
Dostępny
Producent:

Cena:
74,50 PLN

365 dni na zwrot towaru
Rabaty dla stałych Klientów
Tylko oryginalne produkty
Opis produktu

Dr Seidel HMB Dog Vital - preparat odżywczy dla psów z HMB

POPRAWA KONDYCJI I ZWIĘKSZENIE MASY MIĘŚNI PSÓW PRACUJĄCYCH I WYSTAWOWYCH

DogVital przeciwdziała rozpadowi białka mięśniowego po intensywnym treningu a także pozwala na maksymalne zwiększenie wydolności organizmu psa. Psy biegające wyczynowo. Użytkowanie i trening psa prowadzą do rozwoju jego muskulatury i zwiększonej wytrzymałości. Jednak podczas treningu i/lub wyścigów dochodzi do uszkodzenia pewnej ilości komórek mięśniowych. Badania naukowe wykazały, że DogVital przeciwdziała rozpadowi białka mięśniowego występującemu po forsownym treningu.
Wówczas mniejsza ilość uszkodzonych komórek mięśniowych wymaga naprawy i organizm szybciej odbudowuje swoją masę mięśniową. Co więcej, psy poddane rygorystycznemu treningowi mają zwiększone wymagania pokarmowe, których normalna zbilansowana dieta może nie spełniać. DogVital pomaga sprostać tym wymaganiom dostarczając organizmowi niezbędnych składników, (naturalnie występujących w organizmie), których ilość w warunkach intensywnego wysiłku może okazać się niewystarczająca. Pozwala to nie tylko na szybsze powiększenie masy mięśniowej u trenowanych zwierząt, ale również skraca okres odnowy już uszkodzonych komórek mięśniowych i poprawia ogólną kondycję zwierząt.
DogVital jest nowoczesnym preparatem odżywczym bezpiecznie zwiększającym wykorzystanie energii dostarczonej z pokarmem, polepszającym kondycję wystawową psa. Jest to wyrażone poprawą masy i rzeźby mięśni.

PRZYWRÓCENIE SPRAWNOŚCI STARYCH PSÓW

DogVital jest zalecany dla starszych psów, ponieważ przeciwdziała zanikowi mięśni towarzyszącemu starości.
Opóźnienie procesów starzenia. U starszych psów obserwujemy nasilony rozpad białka mięśniowego prowadzący do zaników mięśni i upośledzenia zdolności lokomocyjnych. DOG VITAL podawany systematycznie zwalnia procesy starzenia, pozwala na dłuższe zachowanie prawidłowej masy mięśni i poprawienie sprawności motorycznej. Ponadto preparat ten pobudza system odpornościowy, co powoduje, że psy stare są bardziej odporne na choroby.
Wzmocnienie mięśni kręgosłupa i stawów biodrowych. U niektórych ras psów, np. u jamników, występują dyskopatie, szczególnie dokuczliwe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. DOG VITAL poprzez wzmocnienie masy i siły mięśni powoduje wytworzenie tzw. "kręgosłupa mięśniowego", który przeciwdziała dyskopatiom tego odcinka. Podobnie korzystny efekt stosowania DOG VITAL obserwujemy w przypadku dysplazji stawów biodrowych, szczególnie u starszych psów ras dużych.

PRZYSPIESZENIE POWROTU DO ZDROWIA

DogVital jest opracowanym naukowo preparatem odżywczym dla psów cierpiących na choroby mięśni z upośledzeniem zdolności poruszania się.
Miopatie. Są to choroby tzw. pierwotnie mięśniowe, toczące się w samym mięśniu - we włóknach mięśniowych, naczyniach, tkance łącznej prowadzące do osłabienia mięśni i ich zaniku. Mają charakter zarówno wrodzonych miopatii degeneratywnych, jak i miopatii endogennych nabytych w rozwoju osobniczym. Etiologia szeregu z nich jest nieznana, chociaż obraz chorych mięśni sugeruje, że wiele z nich ma podłoże autoimmunologiczne. W przypadku miopatii żywieniowych, niedokrwiennych, endokrynnych i nowotworowych występuje nasilona nekroza komórek oraz przyspieszenie rozpadu białek mięśniowych, co w konsekwencji prowadzi do znacznego upośledzenia funkcji lokomocyjnych zwierzęcia. 3-hydroksy-3-metylomaślan (HMB), produkt przemian leucyny, skutecznie hamuje rozpad białka mięśniowego a przez to poprawia zdolności lokomocyjne psa lub kota cierpiącego na miopatie.
Rekonwalescencja po zabiegach. Każde założenie opatrunku gipsowego będące następstwem złamania kości prowadzi do stopniowego zaniku mięśni w unieruchomionej kończynie. DOG VITAL podawany w czasie unieruchomienia a także w okresie późniejszym nie tylko istotnie przeciwdziała zanikowi mięśni, ale także skraca okres rekonwalescencji pooperacyjnej u psów.

HMB to 3-hydroksy-3-metylomaślan - naturalny metabolit przemian leucyny w organizmie. HMB jest produktem przemian białek pokarmowych w tkankach psów i kotów. HMB znajduje się również w małych ilościach w pokarmach mięsnych, ale ilości te zarówno w diecie jak i w organizmie są niewystarczające w warunkach intensywnego treningu bądź też wzmożonego wysiłku. Organizm odczuwa również niedobór HMB w chorobach mięśni i w stanach wzmożonego katabolizmu mięśniowego u zwierząt starych.
Dekstroza. Produkt wysokokaloryczny, łatwo przyswajalny przez organizm, regeneruje siły, wzmacnia pracę serca i mięśni. Stanowi doskonałą odżywkę wzmacniającą w okresach rekonwalescencji, stanach wyczerpania i okresach wzmożonego wysiłku fizycznego. Ponadto wzmacnia efekt metaboliczny HMB. Opakowanie:
Słoiki z miarką 5g o zawartości 150g, 300g. Pojemniki o zawartości 400g i 1500g zawierają zwiększoną ilość HMB.

Dawkowanie:
Podawać dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Psy sportowe: na 5 dni przed zawodami wskazane jest zwiększenie dawki doi 3 razy dziennie. Zaleca się wymieszanie preparatu z uprzednio przygotowanym jedzeniem. W przypadku suchych pokarmów granulowanych wskazane jest uprzednie spryskanie karmy olejem roślinnym, tak aby proszek nie opadł na dno miski.
W zależności od masy ciała:
Opakowania 150g i 300g:
- psy do 15 kg:             po 5g
- psy 15-30kg:             po 10g
- psy powyżej 30kg:     po 15g
Opakowania 400g, 1500g:
- psy do 10 kg:             po 2,5g
- psy 10-25kg:             po 5g
- psy powyżej 25kg:     po 7,5g

Opakowanie: 300g

Szczegółowe opinie o produkcie

Brak opinii, możesz być pierwszą osobą, która oceni produkt!

Rejestracja Logowanie
Dlaczego warto wybrać sklep zoologiczny Glonojad.pl?
365 dni na zwrot towaru

Nie boimy się zwrotów, masz nie 14 dni (zgodnie z ustawą), ale aż 365 dni na darmowy zwrot nieużywanych produktów.

Rabaty dla stałych Klientów

Kupuj u nas regularnie, a możesz otrzymać aż 10% rabatu na swoje zakupy. Wykorzystaj aktualne promocje i wyprzedaże. Najlepsza cena, to się opłaca!

Tylko oryginalne produkty

W ofercie sklepu zoologicznego znajdziesz tylko oryginalne i objęte gwarancją produkty wysokiej jakości. Nie sprzedajemy tanich podróbek niewiadomego pochodzenia.

Najnowsze promocje, najlepsze wyprzedaże Dopisz się i bądź na bieżąco!
Poznaj wszystkie nasze sklepy
Tuszmarkt
Świeżo Palona
Glonojad sklep zoologiczny